29 maja 2016

[34] Kiera Cass - Korona


Tytuł oryginału: The Crown
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 304
Dwadzieścia lat minęło od wydarzeń z „Jedynej”. Córka Americi i Maxona - księżniczka Eadlyn nie sądzi, że uda jej się znaleźć prawdziwego partnera wśród konkursowych trzydziestu pięciu zalotników, nie mówiąc już o prawdziwej miłości . Ale czasami serce znajdzie sposób, aby nas zaskoczyć. Eadlyn musi dokonać wyboru, który okaże się trudniejszy niż ktokolwiek się mógł spodziewać.
 • RywalkiElitaJedynaNastępczyni

Na tę premierę czekałam od dość dawna. I kiedy w końcu miałam okazję zaczytać się w ostatnim już tomie z serii Selekcja nie zajęło mi dużo czasu, aby ją skończyć. W tej części ma finał cała historia, która zaczęła się przed dwudziestoma laty kiedy to America Singer wkroczyła do pałacu królewskiego, aby wziąć udział w selekcji. Dowiadujemy się w niej kogo finalnie wybrała księżniczka Eadlyn, a przy tym jesteśmy świadkami wielu innych wydarzeń które w tym okresie mają miejsce.

Kiera Cass od początku książki nadała akcji tempa. Wątki mnożą się, ale każdy jest starannie zamknięty i rozwiązany. Autorka nie daje nam jasnej odpowiedzi na początku, kogo księżniczka wybierze. Podejrzenia padają na każdego z kandydatów i praktycznie do ostatniego rozdziału jej decyzja nie jest dla nas wiadoma. Piąta część utrzymuje poziom pozostałych, a przez to, że narracja z punktu widzenia Eadlyn nie denerwuje mnie tak bardzo, czytało mi się bardzo przyjemnie. 

Tak jak wcześniej mówiłam, mimo iż Eadlyn jest dość specyficzną bohaterką, narracja z jej punktu widzenia przypadła mi bardziej do gustu. W odróżnieniu od jej matki jest osobą pewną siebie, która wie czego chce i najbardziej w swoim życiu dąży do swojego szczęścia, dbając przy tym o bliskie jej osoby. Podobało mi się również to, że autorka w pewnym sensie dawała nam jasne sygnały od początku kogo Eadlyn wybierze, ale jednak każdemu chłopakowi dawała szansę i nie do końca było wiadomo kogo wybierze do samego końca (nie mówiąc o tym, że finalna decyzja zmieniła się trzy razy) 
Nie zabrakło również postaci, które znamy z poprzednich części. Ich historie też mniej więcej się wyjaśniły, autorka pokazała nam zarys tego, co może się z nimi później stac. Tak jak w bajkach tego typu bywa, oczywiście był to happy end dla praktycznie każdego. Co jednak nie ujmuje tej historii, bo taka od początku miała byc i to nadaje jej charakteru.

Korona, jak i inne części książek Kiery Cass, jest utrzymana w baśniowym klimacie. Otoczona pałacem, księżniczkami, pięknymi strojami historia jest lekka, ale bardzo przyjemna. Pokazuje, że mimo wszystko, na prawdziwą miłośc powinno się czekać. Uważam, że godnie kończy tę przygodę i na pewno polecam tę część obowiązkowo przeczytać. A jeśli ktoś nie zna jeszcze całej serii polecam się z nią zapoznać.


4/4
Za możliwość zrecenzowania tej książki serdecznie dziękuję portalowi papierowypies.pl
 

4 komentarze:

 1. Nie czytałam tej serii. Znam jedynie [Syrenę] tej autorki i na tym pozostanę. Po prostu nieco mnie do siebie zraziła. Ważne jednak, że Tobie się podoba. :)
  Pozdrawiam!
  #Ivy z Bluszczowych Recenzji

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydałoby się wrócić do tej serii :) ale czuję że bez Ami i Maxona w rolach głównych to już nie będzie to samo

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja przeczytałam cztery cześci i jestem bardzo ciekawa kogo wybierze główna bohaterka.
  Pozdrawiam :*
  zapoczytalna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna seria, fajna książka, ale nic spektakularnego. Też mi się podobało, ale wydawało mi się, że książka nie powinna się tak szybko skończyć, bo miałam odczucie jakby Cass na szybko chce pokończyć wszystkie wątki. No i ten wybór, który dokonała główna bohaterka (co do mężczyzny) był taki dziwny... w ogólnie nie czuła tam chemii XD Ale to tylko moje zdanie ^^

  Pozdrawiam, http://oh-what-a-book.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Niezmiernie miło mi, że się tu znalazłeś. Skoro już poświęcasz mi chwilę zachęcam do skomentowania - Tobie zajmie to tylko chwilkę, a mi sprawi przyjemność i będę wiedziała, że ktoś obserwuje wpisy :)

• Konkurs •

• Konkurs •

• Konkurs •

• Konkurs •

© Izabella. Obsługiwane przez usługę Blogger.