23 maja 2015

TAG - Czytelnicze nawyki

Witam Was serdecznie ! Dzisiaj przychodzę do Was z pierwszym TAGIEM na moim blogu. Znalazłam go przeglądając internet.

1.Czy masz w domu konkretne miejsce do czytania?

Nie koniecznie. Najczęściej czytam na swoim łóżku, ale też na kanapie jeśli jestem obecnie w salonie. To czy czytam nie jest zależne od miejsca, wszędzie czuję się tak samo dobrze.

2.Czy w trakcie czytania używasz zakładek czy przypadkowych śfistków papieru?
Od kiedy pamiętam starałam się używać zakładek. Swojego czasu kupiłam sobie taśmę ozdobną i zrobiłam mnóstwo różnych zakładek, które szczerze mówiąc wyszły nieźle. Tak więc teraz, kiedy mam ich na zapas użyłam samych zakładek.

3.Czy możesz po prostu ot tak skończyć czytać ksiązkę, czy musisz dojść do końca rozdziału
lub do pełnej liczby stron?

Staram się dojść do końca rozdziału. Nie chcę kończyć jakiejś myśli lub akcji w połowie, bo następnym razem muszę cofać się parę kartek wstecz, aby wejść w przebieg wydarzeń z powrotem.
Jeśli jednak jestem padnięta i oczy zamykają mi się tak, że nie jestem w stanie czytać przerywam w środku.

4.Czy pijesz albo jesz w trakcie czytania?
Zależy czy czytam fizyczną książkę, czy ebooka na kindle'u. Podczas czytania fizycznej książki zazwyczaj mam nią zajęte obie książki i ciężko mi coś jeść (tym bardziej, że boję się o ubrudzenie książki) więc wtedy nie jem, ale piję jeśli mam coś dobrego w pobliżu. Natomiast jeśli czytam ebooki zajmuje mi to tylko jedną rękę więc mogę coś przekąsić jednak jest to tylko od czasu do czasu.

5.Czy jesteś wielozadaniowy? Potrafisz słuchać muzyki lub oglądać film w trakcie czytania?

Nie zdarza mi się czytać książki i oglądać filmu, bo nie wyniosę z tego nic i byłaby to tylko strata czasu. Jednak muzyki nieraz zdarzyło mi się słuchać podczas czytania, jednak wolę ciszę.

6.Czy czytasz jedną książkę czy kilka naraz?
Czytam jedną książkę. Nie widzę sensu rozpoczynania kilku i czytanie na przemian. Wolę skupić się na jednej historii i wynieść z niej ile się da, a nie rozdzielać uwagę na kilka tym bardziej, że przeczytanie ich zajmie tyle samo czasu nie ważne ile bym zaczęła naraz.

7.Czytasz w domu czy gdziekolwiek?
Częściej w domu, jednak zdarza mi się w miejscach publicznych np. autobusie, ale zależy to jak długi dystans mam do przejechania, bo nie opłaca mi się czytać na dwa przystanki ;) Nie mogę czytać w aucie z powodu choroby lokomocyjnej, co jest dość smutnym faktem.

8.Czytasz na głos czy w myślach?

W myślach ;)

9.Czytasz naprzód poznając zakończenie, pomijasz jakieś fragmenty książki?
Czasem zaglądam, bo do końca książki zazwyczaj zapominam już ostatnie słowa pod warunkiem, że nie są one spoilerem. W innym wypadku żałuję swojej decyzji.

10.Czy zaginasz książką grzbiety?

Nie. Moje książki są dla mnie świętością i dbam o nie bardzo i większość jest w stanie idealnym.
Nie mam powodu odginać grzbietów, a zależy mi na tym, żeby ładnie prezentowały się na półce. 


Jeżeli komuś spodobały się pytania, zachęcam do odpowiedzenia na nie na swoim blogu :) 

6 komentarzy:

Drogi czytelniku! Niezmiernie miło mi, że się tu znalazłeś. Skoro już poświęcasz mi chwilę zachęcam do skomentowania - Tobie zajmie to tylko chwilkę, a mi sprawi przyjemność i będę wiedziała, że ktoś obserwuje wpisy :)

• Konkurs •

• Konkurs •

• Konkurs •

• Konkurs •

© Izabella. Obsługiwane przez usługę Blogger.